AngielskiTesty z angielskiego

Test Maturalny z Angielskiego 5D

He plays ...... highschool team
Tom is interested ..... math.
Jerry will be waiting .... his friends near the entrance to the park
It's very kind ..... her to help him with his homework.
Today they are going to see the works ..... Leonardo Da Vinci.
Robert prefers movies .... books
He comes ...... drawing lessons twice a week.
The concert starts .... 12am.
I will come ...... home quite late.
I don't think there is ..... food left.
I wouldn't let him go, if I .... all about this concert.
After learning about history I .... to work on my diploma.
Who .... this window? It's too cold here.
I ..... him today yet.
Tom ..... his dog for a walk at least 4 times this day.
I have got .... my car as soon as possible.
I won't let you .... there.
Doctor ordered him .... in bed for a whole week!
Can you stop ..... at once!
Stop .... such a terrible noise
/
Sprawdź odpowiedź

Jak uczyć się Angielskiego?

Angielski jest w tej chwili jednym z najważniejszych i najczęściej używanych języków. Wiesz już zapewne o tym, że większość zawodów wymaga jego dobrego opanowania. Jednakże nie wszystkim dobrze idzie zapamiętywanie wszystkich regułek oraz zasad gramatyki. Do tego dochodzi jeszcze uczenie się słówek i ciągłe testy. Nie zdziwisz się chyba, jeśli Ci powiem, że mimo tych wszystkich testów i kartkówek, szkoła nie nauczy Cię płynnego rozmawiania po Angielsku. Uczenie się gramatyki jest tak właściwie bezcelowe, o ile nie piszesz listów formalnych czy innych podobnych dokumentów.

Najszybszy i najłatwiejszy sposób na naukę języków

Więc jak się nauczyć angielskiego, żeby rzeczywiście dobrze się nim posługiwać? Jedną z najlepszych metod którą sam stosowałem, jest oglądanie filmów po angielsku. Zacznij z polskimi napisami. Kiedy przyzwyczaisz się do wymowy i szybkości napisów, staraj się co jakiś czas ignorować napisy i zrozumieć o czym gadają aktorzy. To pozwoli Ci na wykształcenie słuchu do angielskiej wymowy. Potem, zmień napisy z polskich na angielskie. Na początku trudno będzie ci cokolwiek zrozumieć, ale z czasem znów się przyzwyczaisz. Warto rozpisywać sobie nowe słówka i od czasu do czasu je sobie powtarzać. Aczkolwiek wiadomo że nie każdy to zrobi, więc najlepiej po prostu zwiększyć czas jaki spędzamy w Polskim necie, na angielski.

Korzystanie z reddita, twittera, czy nawet youtuba, powinno od teraz ograniczać się praktycznie tylko do angielskich twórców. Teraz możesz już spróbować zrozumieć filmy bez napisów. Po jakimś czasie nie będziesz miał większych problemów ze zrozumieniem o czym będą filmy, czy o czym gadają aktorzy. Najlepsze jest to, że na testach odpowiedzi będziesz znał intuicyjnie, więc nie będziesz się już musiał zamartwiać wkuwaniem byleby zdać.

Tak ja się uczyłem angielskiego. Od kiedy zacząłem tak robić nie przejmowałem się angielskim jako przedmiotem, i nigdy nie miałem z ni problemów. Jedynymi rodzajami kartkówek jakimi musiałem się martwić były te na słówka, bo nie zawsze pojawiały się one w filmach które oglądałem. Ta metoda pozwoli Ci nie martwić się już angielskim, ale jeśli chcesz zostać na dobrym poziomie musisz dalej starać się w szkole.

Oczywiście działa to także na inne języki. Nieważne jakiego języka chcielibyście się nauczyć, najlepszym sposobem jest po prostu otoczenie się osobami czy mediami które się tym językiem posługują.