AngielskiTesty z angielskiego

Test Maturalny z Angielskiego 4D

He wears his jacket ..... it's cold.
I like watching movies ....... I hate action movies.
Is mum home? Yes, she's ..... come.
Thomas .... a pilot for last three years.
I haven't been sleeping well .....
The film is usually more interesting ..... the book it was based on.
I ..... to spend the holidays in the forest!
Have you ever driven a car. No, but I'm .... it
If they ..... us tomorrow. I'll prepare a big dinner.
She apologised ...... so unkind.
Damian .... me he was moving out.
If I were you I ..... to her long time ago.
We saw you .... his car.
If only we ..... about the test then!
I worked ...... driver in collage.
If they can't hear you, why wouldn't you try .... louder?
Our lab is carrying ..... some important reaserch.
He totaly broke ..... after the accident.
The police is looking ..... this accident ath the moment.
We hoped ..... to his birthday party but we weren't.
/
Sprawdź odpowiedź

Dlaczego uczyć się angielskiego

Angielski jest dzisiaj dość ważnym przedmiotem. Nie tylko wymagany jest w szkole ale także i na maturze. Aczkolwiek nie można zapominać że angielski jest także bardzo przydatnym językiem. Jeśli chcesz się porozumieć z kimś spoza granicy, najczęściej będzie to za pomocą właśnie angielskiego. Ten język ustalono jako uniwersalny już w XVIII wieku i został nim do dziś. Stało się tak z kilku powodów:

Po pierwsze, łacina była trudnym językiem. Uczyli się jej tylko profesorowie jak i księża. Oczywiście znaleźć można i inne przykłady, aczkolwiek większość ludzi nie miała z nią styczności (chyba że w kościele). Angielski jest wyjątkowo prostym językiem, szczególnie kiedy porównamy go z takimi jak polski czy japoński. Dlatego właśnie angielski jest do dziś powszechnie używany.

Po drugie, były to czasy w których największym imperium była Wielka Brytania. Jej kolonie sięgały od Afryki aż po Azję, a wcześniej także Amerykę. Kolonie te wymuszały nauki języka angielskiego, przez co ten nie był już tylko zwykłym językiem, a całkiem rozlegle używanym.

Dziś Angielski przyda Ci się w większości prac. Jest więc szczególnie ważny, jeśli może zaważyć na twojej przyszłości! Dlatego ważne jest też to, by zapisywać się na dodatkowe kursy a także zdać tak zwane Certyfikaty, które potwierdzają twój poziom angielskiego, i które możesz potem dodać do CV. Dodatkowo certyfikaty pozwalają ci dodać punkty i zwiększyć swoje szanse na przyjęcie na studia. Mało tego, mogą sprawić że na studiach nie będziesz musiał się go uczyć!

Innym, całkiem ważnym aspektem jest to że z poznawania nowych języków też można żyć. Zawód tłumacza jest jednym z bardziej finansowo opłacalnych zawodów. No i dodatkowo wyszukiwanie informacji w Internecie zawsze będzie bogatsze w treści po angielsku!