Informatyka

Matura z WOS – jak ją zdać?

Jak zdać maturę z WOS? Z nami na pewno Ci się to uda!

Wiedza o społeczeństwie to jeden z chętniej wybieranych przedmiotów zdawanych przez maturzystów w formie rozszerzonej. Niezbędny, kiedy myślimy o społeczno-ekonomiczno-politologicznych kierunkach studiów. Jeżeli czeka Was matura z WOS i nie wiecie jak ją zdać to zapewniamy, że jesteście w dobrym miejscu!

Jak wygląda egzamin maturalny z WOS?

WOS należy do tej grupy przedmiotów, które nie są obowiązkowe. Oznacza to, że zdajemy go tylko na poziomie rozszerzonym. Test trwa 180 minut i składa się z około 30 pytań o różnym charakterze – otwartym lub zamkniętym. Zadania zamknięte polegają na wyborze jednej prawidłowej odpowiedzi z kilku podanych, to najbardziej lubiana przez maturzystów forma. Niestety, czekają na nas również pytania otwarte czyli takie, na które musimy samodzielnie stworzyć odpowiedź. W poleceniu zostanie zawarty czasownik, który wskaże nam co mamy zrobić np 'porównaj’, 'wyjaśnij’. 

Nie można zapominać o wypracowaniu, które pozwoli nam zdobyć naprawdę solidną ilość punktów! Aż 20% wszystkich możliwych 'oczek’ do zdobycia stanowi właśnie wypracowanie. Na naszej stronie na pewno znajdziecie odpowiedź na to jak napisać idealne wypracowanie maturalne!

Odwiedzajcie naszą stronę regularnie, a z pewnością pójdzie Wam lepiej niż naszym politykom!

Czy warto pisać maturę z WOS?

Warto. Po pierwsze Wiedza o społeczeństwie to niezwykle przekrojowa dziedzina, która pozwoli Wam uzyskać przydatną wiedzę z tego jak funkcjonuję państwo, gospodarka, a więc to z czym mamy mniej lub bardziej do czynienia na co dzień. Jeżeli jednak myślicie o studiach powiązanych z wiedzą o społeczeństwie to macie do wyboru naprawdę imponujący wachlarz możliwości wyboru kierunku – prawo, zarządzanie, ekonomia, pedagogika, stosunki międzynarodowe, politologia – to tylko niektóre z możliwości!